Senelių globos namai ir trys rimtos priežastys pasinaudoti jų paslaugomis

2013/05/17 | Autorius: | Kategorija Medicina, Paslaugos

Seneliu globos namai ir jų siūlomos senjorų globos paslaugos sparčiai populiarėja visoje Europoje, įskaitant ir Lietuvą. Nors dalis visuomenės vis dar išlieka skeptiška bei priešiškai nusiteikusi, vis daugiau žmonių nusprendžia savo garbaus amžiaus giminaičių priežiūrą patikėti senelių globa užsiimančioms įstaigoms. Nors seneliu globos namai klientus pritraukia dėl plataus paslaugų spektro, yra keletas dažniausiai pasitaikančių tokio pasirinkimo priežasčių.

Nuolatinė sveikatos priežiūra

seneliu-globos-namaiRetas senjoras gali pasigirti nepriekaištinga sveikata bei puikia savijauta. Senolius globojantiems artimiesiems yra gana sunku numatyti senyvų žmonių sveikatos būklės svyravimus, kadangi esami sveikatos sutrikimai gali labai sparčiai ir netikėtai keistis. Seneliu globos namai teikia medicininės priežiūros bei pagalbos paslaugas 24 valandas per parą ir adekvačiai reaguoja į bet kokius senjorų sveikatos būklės pakitimus. Seneliu globos namai samdo tik kvalifikuotus sveikatos priežiūros specialistus, galinčius nedelsiant suteikti reikiamą pagalbą. Seneliu globa užsiimančios įstaigos ne tik profesionaliai stebi senolių būklę bei užtikrina reguliarų vaistų vartojimą nustatytomis dozėmis, bet ir organizuoja reikalingus susitikimus su gydytojais iš kitų įstaigų ar papildomus sveikatos tyrimus.

Rimtos judėjimo negalios

Garbaus amžiaus žmonės susiduria ne tik su įvairaus sudėtingumo ligomis, tačiau neretai turi sunkumų judėdami. Visi, kuriems teko užsiimti judėjimo sutrikimų turinčių seneliu globa, puikiai žino, kiek daug fizinių jėgų pareikalauja tokia priežiūra. Neretai vienam žmogui tai būna sunkiai įveikiama užduotis. Būtent todėl, seneliu globos namai samdo profesionalių slaugių bei sanitarų komandas, kurios geba deramai pasirūpinti sunkiai judančiais senjorais. Seneliu globa yra daug paprastesnė ir kelia mažiau nepatogumų pačiam senoliui, kai visas būtiniausias įprastinės priežiūros procedūras galima atlikti greitai bei efektyviai.

Artimųjų užimtumas bei senjorų socializacija

Šiuolaikinis gyvenimo ritmas išties labai įtemptas ir spartus: karjera, sutuoktinis ir vaikai, santykiai su aplinkiniais, įvairios buitinės problemos – visi šie gyvenimo aspektai atima galybę laiko. Dėl skubaus gyvenimo tempo bei perpildytos dienotvarkės, daugelis žmonių ima rasti vis mažiau laiko rūpintis savo garbaus amžiaus artimaisiais. O juk seneliu globa – užduotis reikalaujanti ne tik nemenko atsidavimo ir kantrybės, bet ir laisvo laiko. Esant tokioms aplinkybėms, seneliu globos namai tampa kone geriausiu būdu užtikrinti senyvo amžiaus giminaičių gerovę. Juk senjorams neužtenka vien paprastos priežiūros – lygiai taip pat svarbu pasirūpinti ir emocine pastarųjų būsena bei užtikrinti bendravimo su aplinkiniais galimybes. Seneliu globos namai ne tik garantuoja nuolatinį senjorų bendravimą su jais besirūpinančiu personalu, bet ir tarp pačių gyventojų. Tokios socializacijos galimybės yra itin svarbios judėjimo sunkumų turintiems senoliams, kurie dėl savo fizinių suvaržymų įprastomis sąlygomis negali laisvai bendrauti su aplinkiniais.

Autorius:

Autoriaus yra parašęs straispnių 50 .

Parašykite komentarą